Biuletyn Informacji Publicznej

Szanowni Państwo,

W oparciu o rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci kardiologicznej Narodowy Instytut Kardiologii (NIKARD) prowadzi działania służące przetestowaniu modelu opieki koordynowanej pacjentów z wybranymi rozpoznaniami dotyczącymi chorób układu krążenia. 

Sieć kardiologiczna to struktura składającą się z krajowego ośrodka koordynującego, regionalnych ośrodków koordynujących wraz z ośrodkami współpracującymi poziomu I i II, przy czym początkowo pilotaż obejmował wyłącznie województwo mazowieckie, a od 2023 r. został rozszerzony o kolejne 6 województw.

Od grudnia 2021 r. funkcjonowanie sieci kardiologicznej w zakresie koordynacji opieki nad pacjentem wspiera aplikacja informatyczna przygotowana wewnętrznie przez zespół deweloperski NIKARD. W listopadzie 2022 r. w toku zmian rozporządzenia Ministerstwo Zdrowia formalnie uwzględniło system informatyczny jako element sieci kardiologicznej wskazując, że NIKARD administruje systemem teleinformatycznym sieci kardiologicznej, zapewniającym przetwarzanie, przechowywanie, wysyłanie i odbieranie danych w zakresie realizacji zadań związanych z koordynacją leczenia pacjentów.

Zgodnie z aktualnym stanem prawnym program pilotażowy w ramach sieci kardiologicznej zakończy się wraz z końcem 2024 r. po czym sieć kardiologiczna zostanie wdrożona jako rozwiązanie systemowe dla wszystkich podmiotów finansowanych przez NFZ w zakresie kardiologii. Realizacja tego zadania wymaga budowy skalowalnego środowiska i systemu teleinformatycznego w oparciu o najnowsze rozwiązania techniczne, bezpieczeństwa oraz standardy jakościowe spełniające wymogi Ustawowe dla systemów teleinformatycznych działających w systemie ochrony zdrowia jak i innych regulacji dotyczących usług kluczowych.

W związku z powyższym - przygotowując się do planowanego przeprowadzenia zakupu systemu informatycznego w trybie postępowania publicznego - NIKARD zaprasza Państwa do udziału we wstępnym rozeznaniu rynku i przesyłania kalkulacji ceny oraz ewentualnych uwag do proponowanych zapisów w specyfikacji.

Zakres wstępnego rozeznania rynku:

  1. - ustalenie czasu niezbędnego na realizację zamówienia,
  2. - ustalenie kosztów przygotowania i wdrożenia systemu informatycznego,
  3. - ustalenie kosztów świadczenia usług wsparcia technicznego, utrzymania i rozwoju systemu informatycznego na nie mniej niż 3 lata,
  4. - uzupełnienia specyfikacji o istotne elementy, których zamawiający nie przewidział na obecnym etapie przed wszczęciem postępowania publicznego,

Zamawiający informuje, że niniejsze szacowanie wartości zamówienia nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem ani zapytaniem o cenę w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Informacja ta ma na celu wyłącznie wstępne rozpoznanie rynku i uzyskanie wiedzy na temat orientacyjnych kosztów realizacji opisanej usługi.

W przedstawionej kalkulacji cenowej należy podawać ceny netto oraz brutto zgodnie z Formularzem wyceny - Załącznikiem nr 3 do niniejszego ogłoszenia.

Zamawiający prosi o przekazanie informacji w ww. zakresie wyłącznie w formie elektronicznej, w terminie do dnia 15 września 2023 roku za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osobą odpowiedzialną za udzielanie ewentualnych odpowiedzi dotyczących przedmiotowego rozeznania rynku i systemu teleinformatycznego jest Pan Piotr Markowski - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaproszenie do udziału w rozeznaniu rynku.pdf183.96 KB

Załączniki:

Załącznik nr 1 - Specyfikacja Warunków Zamówienia.pdf1.82 MB

Załącznik nr 2 - Załączniki do załącznika nr 1 - Specyfikacja Warunków Zamówienia.zip14.38 MB

Załącznik nr 3 - Formularz wyceny.xlsx52.84 KB

Data zmiany Użytkownik
02-11-2023 12:21:59 Małgorzata Śliwińska